wtorek, 27 listopada 2012

Figurki

Tym razem przedstawiam parę figurek zrobionych dla BBC. Oczywiście wszystkie były wykonane z masy plastycznej, i wszystkie były na zamówienia weselne :)

Uciekająca panna młoda, i małżonek, który się nie da oszukać ;)

Pan młody "trzyma szczęście w garści" ;)
Pani młoda "jedną nóżką ku wolności" ;)

Dwie pary młode stylizowane na burtonowski klimat. Tak jak we wcześniejszych postach mówiłam ten temat przewija się dość często. Nastała moda na torty w tym stylu. Ciekawe to bo bajka wcale nie jest taka nowa :) Pierwsza miała mieć tylko delikatny "mroczny" akcent:

Druga z kolei miała być konkretną parą z "Corpse Bride" Z tych figurek byłam bardzo zadowolona :)
Był to ostatni projekt którym się zajmowałam dla BBC. 

Gnijąca panna młoda


Miała nawet welon z tiulu

Victor :)

6 komentarzy:

 1. Mam kolejne pytanie. Czy figurki muszą być takie troszkę "toporniejsze", żeby się trzymały kupy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem tak. Wszystkiego się jeszcze uczę. To były jedne z pierwszych dużych figurek które robiłam. Masa plastyczna zachowuje się różnie. Czasem jak się szybko coś robi to ciężko dopracować wszystkie szczegóły. W dodatku trzeba mieć wzgląd na to, że figurki muszą być przetransportowane. Większe torty muszą być składane na miejscu bo nie ma możliwości przewiezienia ich w całości. Akurat te figurki miały być nałożone na cupcakes. W "pozycji siedzącej" ciężko je zapakować tak żeby ich nie uszkodzić. Wiem jakie szczupłe są postacie Tima Burtona i jakie delikatne byłyby w takiej formie. Miałam też propozycje wysyłania ich pocztą, ale nie wyobrażam sobie tego... No ale cóż, dajcie mi trochę czasu a dojdę do perfekcji ;)

   Usuń
 2. Wiesz, jak patrze, na młodsze Twoje figurki, to one są już zdecydowanie szczuplejsze, więc uczysz się bardzo szybko:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie wykonane figurki. Szczególnie do gustu przypadła nam panna młoda rodem z filmu Tima Burtona. Jest to znakomite rozwiązanie dla miłośników takiej tematyki. Wierzymy, że z czasem figurki wykonywane przez Panią będą tak perfekcyjne, że nie będzie można ich odróżnić od dzieł artystycznych :) Pozdrawiamy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Temat Tima Burtona jest bliski mojemu sercu ;)

   Usuń