wtorek, 27 listopada 2012

Tort Hello Kitty

Ostatnio miałam okazję zrobić torcik na 4 urodzinki Michalinki. Mała zażyczyła sobie Hello Kitty na na ozdobę.
Tort w stylu angielskim, w środku krem na bazie serka z prawdziwą wanilią i brzoskwinie :)


Figurki

Tym razem przedstawiam parę figurek zrobionych dla BBC. Oczywiście wszystkie były wykonane z masy plastycznej, i wszystkie były na zamówienia weselne :)

Uciekająca panna młoda, i małżonek, który się nie da oszukać ;)

Pan młody "trzyma szczęście w garści" ;)
Pani młoda "jedną nóżką ku wolności" ;)

Dwie pary młode stylizowane na burtonowski klimat. Tak jak we wcześniejszych postach mówiłam ten temat przewija się dość często. Nastała moda na torty w tym stylu. Ciekawe to bo bajka wcale nie jest taka nowa :) Pierwsza miała mieć tylko delikatny "mroczny" akcent:

Druga z kolei miała być konkretną parą z "Corpse Bride" Z tych figurek byłam bardzo zadowolona :)
Był to ostatni projekt którym się zajmowałam dla BBC. 

Gnijąca panna młoda


Miała nawet welon z tiulu

Victor :)

Mniejsze projekty

Zdjęcia pojedynczych, mniejszych projektów, które wykonałam dla BBC.

Make up cupcaks

Konik wodny

Lawenda, cytrusy i zęby

Pszczółki, które były częścią Kubusiowego tortu

Anime "Totoro"

Star Wars cupcakes

Simpsonowie

Buty Nike

Gitarka

Audrey Hepburn

Trochę do góry nogami :D To było związane z tańcem :)

Jak widać po napisie "Epoka lodowcowa"

Wiewiór ;)

Torty weselne

Dwa torty weselne, które wykonałam dla Big Baba Cupcakes.

Ten tort jest o tyle inny, że pokrywałam go białą czekoladą, niestety nie wyszedł idealnie gładki, ale dopiero się uczę. Mimo wszystko byłam bardzo zadowolona z efektu końcowego. Róże oczywiście lepione ręcznie :)

Tu z kolei dostałam od pary młodej wzór ich zaproszenia ślubnego i bardzo chcieli, żeby przenieść ten motyw na ich tort. Zdjęcie nie za dobre, ale ogólny efekt chyba widoczny.  


Tim Burton Cupcakes

Inspirowane Burtonowskim klimatem cupcakes wykonane dla Big Baba Cupcakes. Jest to jeden z moich ulubionych tematów. Na pewno jeszcze nie raz zobaczycie coś tego pokroju :) Niestety jak już wcześniej ostrzegałam te zdjęcia nie są najlepszej jakości, ale robiłam je już dość dawno i wtedy nie myślałam o możliwości wklejeniu ich na bloga..


"Nightmare before christmas"

"Alice in wonderland""Beeteljuice""Nightmare before christmas"

"Alice in wonderland"


poniedziałek, 26 listopada 2012

Kubuś Puchatek

Pierwszy tort w stylu angielskim, który robiłam dla Big Baba Cupcakes.  Kubuś wyszedł trochę "tłuściutki". Za dużo miodku ;)Pingwiny atakują!

Pierwsze cupcakes z własną lepioną ozdobą z masy plastycznej. Zrobione na życzenie kuzynki, na pierwsze urodzinki jej synka. Byli zadowoleni, nawet mały niejadek skosztował ;)

No to zaczynamy :)

Tak więc zaczynamy cudolepić ;) 
Z góry ostrzegam, że nie jestem fotografem i robię zdjęcia tym co mam pod ręką więc nie wszystkie będą doskonałej jakości. Najważniejsze jest to co chcę przedstawić na nich ;)

Ten tort robiłam po raz pierwszy dla rodziców mojego Lubego :) Krem na bazie serka z dodatkiem kakao. W środku żelowane wiśnie z wiśniówką. Na około gotowe rurki waflowe przewiązane wstążeczką z materiału. Róże ulepione własnoręcznie z masy cukrowej.


Drugi taki sam w środku torcik robiłam na urodziny moich dziadków, różnił się różyczkami. :)Mam na komputerze dość sporo zdjęć różnych moich figurek i będę je systematycznie przedstawiać. Oczywiście przeplatać się będą z bieżącymi cudolepkami więc zapraszam serdecznie ;)